iLeszno.pl reklamy
Siatkówka

Znakomite występy leszczyńskich Tygrysków

Zdjęcie: UKS 9 Leszno

Sześć drużyn UKS 9 Leszno wywalczyło awans do finału Mistrzostw Wielkopolski w kategorii trójek podczas półfinałów Kinder odbywających się w Lesznie. W czołówce województwa znalazło się łącznie najlepszych 12 drużyn dziewczęcych i 12 chłopięcych.

Tegoroczne rozgrywki Kinder złożone były z dwóch rund, a każda z nich z trzech turniejów. Dzieci z roczników 2010 - 2012 grali w trzech kategoriach wiekowych. W trójkach do półfinału awansowały aż 3 zespoły dziewczęce i 5 chłopięcych UKS 9 Leszno.
Półfinały w przypadku chłopców odbywały się w Lesznie i Kaliszu. Z tych turniejów przepustkę do finału otrzymało po 6 ekip. W gronie finalistów znalazły się aż 4 zespoły leszczyńskiej Dziewiątki.
W przypadku dziewcząt odbyły się półfinały w 4 lokalizacjach: w Kaliszu, Szamotułach, Środzie Wielkopolskiej i w Lesznie. Tu z każdego turnieju awans uzyskały tylko 3 zespoły.

Finał Wielkopolski dziewcząt planowany jest na 14 maja, a chłopców 20 maja. Leszczyński klub stara się o organizację turniejów.

Do finału ogólnopolskiego w Gliwicach awansują po dwie najlepsze drużyny z każdego województwa z kategorii „2”, „3”, „4” - dziewcząt oraz chłopców. W Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce im. Marka Kisiela od kilku lat bierze udział blisko 45 tysięcy dzieci.

Źródło: UKS 9 Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika