iLeszno.pl reklamy
Z policji

Złodziej rowerów z leszczyńskich osiedli zatrzymany

W ręce policjantów z Leszna wpadł 45-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Mężczyzna skradł dwa rowery z leszczyńskich osiedli mieszkaniowych. Policjanci odzyskali skradzione jednoślady.

 

W nocy z 18 na 19 czerwca na terenie leszczyńskich osiedli mieszkaniowych skradziono dwa rowery. Pojazdy znajdowały się przed klatkami schodowymi i były zapięte standardowym zabezpieczeniem rowerowym. Ich łączna wartość wyniosła około 5 tysięcy złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zajęli się sprawą i szybko ustalili tożsamość sprawcy. - Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie na podwórzu stał zaparkowany pojazd osobowy, w którego wnętrzu znajdowały się dwa skradzione w Lesznie rowery - podają leszczyńscy mundurowi.

45-latek został zatrzymany, przewieziony do leszczyńskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut dokonania dwóch kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Policjanci apelują do właścicieli rowerów o:

- zabezpieczanie jednośladów dobrej jakości, profesjonalnymi i skutecznymi blokadami rowerowymi, nawet podczas krótkiej wizyty w sklepie

- wybieranie bezpiecznego miejsca do przechowywania rowerów, najlepiej w pomieszczeniach zamkniętych typu korytarze, piwnice, czy rowerownie (gros skradzionych rowerów nie znajdowała się w tych pomieszczeniach wyłącznie z wygody właścicieli, którym prościej było zostawić pojazd przed klatką)

- wyostrzenie czujności i zwracanie uwagi na osoby kręcące się przy stojakach rowerowych lub zabierające jednoślady do samochodów dostawczych,

- oznakowanie rowerów w ramach profilaktycznego policyjnego programu Wiberoo, poprzez naniesienie indywidualnego numeru na ramę pojazdu.

Jeżeli posiadasz naprawdę wartościowy rower warto zastanowić się nad jego ubezpieczeniem.

W razie zauważenia niepokojącej, podejrzanej sytuacji można dzwonić na alarmowy numer telefonu 112.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany