iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Zatrzymano mężczyznę, który może mieć związek z ponad setką kradzieży na leszczyńskich cmentarzach

Zdjęcie: KMP w Lesznie

Współpraca policjantów z kilku wydziałów oraz ich wnikliwa praca doprowadziła do zatrzymania mężczyzny kradnącego mosiężne wazony z cmentarnych nagrobków. Mógł mieć związek z ponad setką kradzieży w regionie leszczyńskim.

Od połowy października do leszczyńskiej Policji docierały informacje o kradzieżach mosiężnych wazonów z cmentarnych nagrobków. Kradziono je na cmentarzach w Lesznie oraz w całym powiecie. Początkowo policjanci myśleli, że ma to związek z „zamówieniami” złożonymi przed Dniem Wszystkich Świętych. Jednak wazony ginęły także w listopadzie.

- W ustalenie sprawcy tych bulwersujących kradzieży zaangażowali się policjanci z różnych wydziałów. Ostatecznie ta współpraca doprowadziła do zatrzymania mężczyzny mającego z nimi związek. Miało to miejsce 24 listopada na terenie Leszna. Policjanci z rana zatrzymali 36-latka z województwa lubuskiego. W chwili ujęcia w bagażniku swojego samochodu posiadał kilka wazonów skradzionych poprzedniej nocy na cmentarzu w Górce Duchownej - informują mundurowi.

Tego samego dnia śledczy wstępnie ogłosili podejrzanemu pięć zarzutów kradzieży cmentarnych wazonów wartych prawie 5 tys. złotych. Mężczyzna przyznał się do ich dokonanie i złożył wyjaśnienia. Prawdopodobnie ma on związek z ponad setką podobnych kradzieży na terenie nekropolii w Lesznie i powiecie leszczyńskim. Skradzione przedmioty sprzedawał w punktach skupu złomu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Leszczyńscy policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, którym w ostatnich tygodniach z rodzinnych cmentarnych nagrobków skradziono wazony wykonane z mosiądzu. Kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 47 77 31 611 lub sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP Leszno - 47 77 31 600.

Źródło: KMP Leszno


Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany