iLeszno.pl reklamy
Z policji

Zatrważające wyniki policyjnych kontroli na drogach powiatu leszczyńskiego

Ponad 70 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość poruszając się po drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego. Dwóch z nich szczególnie odczuło swoją skrajną nieodpowiedzialność.

Policjanci leszczyńskiej drogówki podsumowali ilość wykroczeń związanych z przekraczaniem przez kierowców dozwolonej prędkości w minionych dwóch dniach.

- Aż 70 kierowców jechało zbyt szybko. Za nic miało znaki drogowe ustawione przy jezdniach. Dwóch z nich wyróżniło się w sposób szczególny. Zostali niechlubnymi rekordzistami. 35-letni mieszkaniec gminy Złocieniec jechał mercedesem po drodze ekspresowej s5 z prędkością 192km/h. Przekroczył dopuszczalną prędkość o 72km/h! Podobnego wykroczenia dopuścił się zaledwie dwa miesiące wcześniej, stąd jego obecne przewinienie traktowane jest w tzw. „recydywie”. Został więc ukarany przez policjantów podwójną kwotą mandatu karnego obowiązującą za tego typu wykroczenie, czyli 5 tysięcy złotych i 15 punktami karnymi. Ponieważ w lipcu otrzymał także 15 punktów karnych, obecnie ma ich już 30, co spowodowało zatrzymanie mu prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej ilości 24 punktów - podaje policja.

29-letni mieszkaniec gminy Odolanów podczas jazdy samochodem marki bmw drogą S5 w regionie leszczyńskim przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km/h. Jego szaleńczą jazdę z prędkością 201 km/h zarejestrował policyjny wideorejestrator. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi.

Policyjne kontrole wpisały się w trwający obecnie Europejski Tydzień Mobliności – ROADPOL Safety Days.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika