iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Za pół roku lepszą drogą do Pawłowic

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa ze spółką Strabag na przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z krajową „12” do Pawłowic.

Samorząd powiatowy w sierpniu ubiegłego roku złożył wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudowy 2,3 km drogi na odcinku od krajowej "12" do posesji nr 116 przy ul. Wielkopolskiej w Pawłowicach.  

- Najtańszą ofertę w przetargu złożyła spółka Strabag – 7 350 128 zł. Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz – przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha - podpisał umowę z pełnomocnikiem spółki Strabag Karolem Gawrońskim. W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Lesznie uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki i kierownik budowy Mirosław Piotrowicz - informuje Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Zgodnie z projektem jezdnia drogi od krajowej „12” do Pawłowic po przebudowie ma mieć 7 m szerokości w terenie zabudowanym i 6 m – poza nim. Ponadto przebudowana i zbudowana zostanie ścieżka rowerowa na długości ok. 1,8 km, powstanie też odwodnienie i 140 m nowego chodnika.

Na wykonanie  robót wykonawca ma sześć miesięcy. Na inwestycję powiat leszczyński otrzymał 3 675 164 zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę wydatków sfinansują powiat – 2 194 964 zł i gmina Krzemieniewo – 1 480 000 zł.

Źródło: powiat-leszczynski.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika