iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Za drogie oferty na przebudowę drogi z Wijewa do Potrzebowa

Zdjęcie: powiat-leszczynski.pl

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił po raz drugi przetarg na zaprojektowanie i przebudowę drogi powiatowej Wijewo - Potrzebowo - granica powiatów leszczyńskiego i wschowskiego. Pierwszy z nich został unieważniony, bo złożone w nim oferty były znacznie droższe, niż kosztorys inwestycji.

- Przebudowa 6,6 km drogi powiatowej Wijewo (od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn) - Potrzebowo - granica powiatów leszczyńskiego i wschowskiego to planowana dwuletnia inwestycja samorządu, ponieważ obejmuje jej zaprojektowanie i wykonanie. Zakres robót drogowych obejmować będzie poszerzenie i wzmocnienie nośności jezdni zakończone ułożeniem nowej nawierzchni asfaltowej oraz budowę i przebudowę chodników w zakresie wynikającym z bezpiecznego kształtowania ruchu pieszego - informuje Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Na inwestycję powiat otrzymał prawie 5,8 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. Szacowany w 2022 r. koszt projektu i przebudowy to 5,9 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się do 30 listopada 2024 r.

Na oferty wykonawców ZDP czeka do 17 maja.

Źródło: powiat-leszczynski.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika