Leszno

Wypił prawie pół litra wódki i wsiadł za kierownicę

Wypił prawie pół litra wódki i wsiadł za kierownicę

Policjanci patrolujący nocą leszczyńskie ulice zauważyli samochód marki Volkswagen, którego kierowca nie zatrzymał się na znaku „STOP”. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli.

 

Okazało się, że za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec Leszna. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli woń alkoholu. Poddali zatem kierowcę badaniu staniu trzeźwości. 32-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Na zadane przez policjantów pytanie oświadczył, że kilka godzin wcześniej spożył prawie pół litra wódki.

- W takiej sytuacji oprócz wykroczenia, kierowca odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości. O wymiarze kary zadecyduje sąd, jednak pewnym jest, że straci prawo jazdy na co najmniej 3 lata oraz prawdopodobnie wartościowy samochód, którym się poruszał. Dodatkowo grożą mu wysokie kary pieniężne - podają mundurowi.

 


Źródło: Policja Leszno




Czytaj również

iLeszno.pl reklamy
WALBET

iLeszno.pl reklamy
LAGWOOD

iLeszno.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN