iLeszno.pl reklamy
Z policji

Wpadło siedmioro nietrzeźwych kierowców

Regularne kontrole stanu trzeźwości pozwalają na wyeliminowanie z drogi nietrzeźwych kierowców. Tylko w miniony czwartek, 9 marca 2023 leszczyńscy policjanci wyeliminowali z dróg, aż 7 kierowców którzy zdecydowali się wyruszyć w podróż mając alkohol w organizmie.

9 marca br. już od godz. 5.00 policjanci ruchu drogowego przeprowadzali kolejne działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Zgodnie z zapowiedziami, oprócz rutynowych kontroli, mundurowi cyklicznie dokonują zintensyfikowanych sprawdzeń stanu trzeźwości kierowców poruszających się drogami miasta i powiatu leszczyńskiego.

 

Praktycznie w trakcie dwóch godzin policjanci zatrzymali 7 kierowców, którzy prowadzili pojazdy osobowe, ciężarowe, a nawet autobus z pasażerami, mając alkohol w organizmie. Tym ostatnim kierowała 39-letnia kobieta. Tuż po godzinie 5.00 policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Kobieta wiozła kilkoro pasażerów do miejsca ich zatrudnienia. Okazało się, że jest po użyciu alkoholu. Straciła prawo jazdy, czego konsekwencją może być także utrata pracy.

Pozostałych sześciu kierowców to mężczyźni w wieku od 41 do 60 lat. Trzech z nich kierowało w stanie nietrzeźwości, mając około promila alkoholu w organizmie co stanowi przestępstwo, natomiast pozostali w stanie po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy. O tym na jak długo zadecyduje sąd. Nieodpowiedzialnym kierowcom grożą surowe konsekwencje karne, w tym wysokie kary pieniężne.

Źródło: KMP Leszno/Monika Żymełka

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika