iLeszno.pl reklamy
Tenis stołowy

Wamet Dobry Wiązar w grupie z mistrzami Estonii i Łotwy

Mistrz Estonii - Tal Tech Sports Club Tallinn i mistrz Łotwy - GTK Salaspils będą rywalami Wametu Dobry Wiązar Dąbcze w regionalnej grupie "B" Europe Trophy kobiet w tenisie stołowym. Gospodarzem turnieju grupowego będzie stolica Estonii – Tallinn.

23 zespoły z 13 krajów wezmą udział w tegorocznej edycji Europy Trophy, rozgrywek prowadzonych przez Europejską Unię Tenisa Stołowego. W tym gronie znalazł się także żeński zespół Wametu Dobry Wiązar Dąbcze, który debiutuje w tak prestiżowych rozgrywkach.

W pierwszym etapie drużyny zostały podzielone na cztery grupy regionalne. Drużyna z gminy Rydzyna trafiła do grupy “B”, w której zmierzy się z mistrzem Estonii – Tal Tech Sports Club Tallinn oraz mistrzem Łotwy – GTK Salaspils. Do turnieju finałowego awans z tej grupy uzyska tylko najlepszy zespół.

Zdecydowanie liczniejsze są pozostałe trzy grupy. W grupach regionalnych “A” i “C” zagra po sześć ekip, a w grupie “D” aż osiem. Warto jednak zaznaczyć, że z tych grup awans do turnieju finałowego uzyska więcej drużyn. Gospodarzami pozostałych turniejów pierwszego etapu będą Antwerpia, Bratysława i Zagrzeb.

Zespół Wametu Dobry Wiązar Dąbcze do rozgrywek Europe Trophy kobiet zgłosił pięcioosobowy skład. W tych europejskich rozgrywkach w ekipie z powiatu leszczyńskiego zagrają: Natalia Michorczyk, Katarzyna Trochimiuk, Sandra Kozioł, Paulina Stachecka i Kateryna Dudchenko. Trenerem zespołu jest Mateusz Przybył.

Turniej pierwszej rundy regionalnej z udziałem tenisistek stołowych klub z Wielkopolski zostanie rozegrany 9 - 10 grudnia w Tallinnie.


Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika