iLeszno.pl reklamy
Zdrowie

Walczymy z otyłością

Otyłość to choroba przewlekła objawiająca się zbyt dużym udziałem tkanki tłuszczowej w organizmie. Wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Co możemy zrobić, by z nią walczyć lub jej zapobiegać?

Oczywiście każdy człowiek jest inny, na jego masę ciała mogą mieć wpływ różne choroby, które utrudniają stracenie tych zbędnych kilogramów. Można jednak podjąć drobne, z pozoru nieistotne kroki, aby sobie pomóc.

Przede wszystkim należy zadbać o regularną aktywność fizyczną. Warto zacząć od spacerów, jazdy rowerem czy wybierania schodów zamiast windy. Dodatkowo można ćwiczyć w domu lub na siłowni. Na aktywność fizyczną powinno się przeznaczyć przynajmniej 1 godzinę dziennie. Warto robić to przynajmniej 3 razy w tygodniu. 

 

Jedz regularnie co 3-4 godziny. W ciągu dnia powinno się spożyć od 4 do 5 posiłków. Ogranicz tłuszcze zwierzęce i cukier. Wprowadź do diety więcej warzyw i owoców, ryb a także lekkiego nabiału. Unikaj fast foodów. Niezdrowe przekąski można zamienić na suszone owoce lub orzechy. Nie wolno się głodzić. Zmniejszanie kaloryczności posiłków powinno następować stopniowo.

 


Czytaj również

Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika