iLeszno.pl reklamy
Leszno

W ZSS powstał teren rekreacyjno-edukacyjny

Zdjęcie: leszno.pl

W Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Lesznie został oddany do użytku teren rekreacyjno-edukacyjny, który stworzono przy placówce.

- Pomysłodawczynią projektu jest nauczycielka przedmiotów zawodowych i chemiczka - pani Beta Osiejewska, która zgłosiła szkołę do II edycji konkursu Eko-Projekty organizowanego przez Fundację PGNiG pod patronatem MEiN. Wspólnie z Adrianą Matuszewską zaprojektowały przestrzeń wokół budynku, dzieląc ją na cztery strefy aktywności. Projekt nie wygrał konkursu, ale pomysł został zrealizowany dzięki dużemu zaangażowaniu i uporowi obu Pań - podaje Urząd Miasta Leszna.

- Przy szkole stworzono miejsce przyjazne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. W strefie sportowej uczniowie mogą wykonywać proste ćwiczenia gimnastyczne, w strefie sensorycznej młodzież poznaje materiały o różnej fakturze, grubości i wielkości. Jest też strefa rekreacyjna, która została obsadzona zielenią i w której można odpocząć, a także edukacyjna z warzywniakiem, którą pielęgnują sami uczniowie - informuje magistrat.

Realizacja projektu była możliwa dzięki licznym sponsorom, w skład których wchodziły prywatne podmioty, spółki miejskie, a także organizacje charytatywne.

Źródło: leszno.pl

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany