iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

W Boszkowie przypomnieli o bezpieczeństwie w wodzie

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” leszczyńscy policjanci wzięli udział w konwencie ratowniczym „Bezpieczni na wodzie”. Odbył się on na plaży nad Jeziorem Dominickim w Boszkowie. Jego celem było przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z wody.

 

Konwent ratowniczy odbył się w pierwszym dniu wakacji. Wydarzenie poprzedzone było sprzątaniem Jeziora Dominickiego, a następnie odbyły się wianki gminy Włoszakowice połączone z różnymi występami artystycznymi.

Do organizacji festynu pn. „Bezpieczni na wodzie” przyłączyli się leszczyńscy policjanci, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Ochotnicza Straż Pożarna we Włoszakowicach. Obsługę policyjnego stoiska i przygotowanych atrakcji wspierali uczniowie klasy policyjnej z III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie.

Jedną z wielu przygotowanych atrakcji był pokaz ratownictwa wodnego przygotowany przez przedstawicieli WOPR i policjantów na motorówkach z Komisariatu Wodnego w Poznaniu. Oprócz tego w szczególności promowano zasady bezpiecznego korzystania z wody. Rozmawiano z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Przekazywano wskazówki mogące uchronić urlopowiczów od nieszczęśliwego wypadku podczas wypoczynku nad wodą. Dorosłych w szczególności namawiano do trzeźwości podczas korzystania z kąpieli i sprzętów wodnych.

Organizatorem konwentu było Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa oraz Letnia Szkoła Żeglarska.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika