SOK

Uszkodził kosze na śmieci na stacji kolejowej w Lesznie

Uszkodził kosze na śmieci na stacji kolejowej w Lesznie
Zdjęcie: Straż Ochrony Kolei

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę, który uszkodził dwa kosze na śmieci stojące na peronie na stacji kolejowej w Lesznie. Wartość strat oszacowana została na kwotę 1 500 złotych.

- 6 maja, realizując zadania pojazdem służbowym w rejonie stacji kolejowej w Lesznie, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli mężczyznę dewastującego metalowe kosze na śmieci znajdujące się na drugim peronie. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję, ujmując sprawcę - informuje SOK.

Sprawca zniszczył metalowe elementy dwóch koszy. Przedstawiciele Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim wycenili wartość strat na kwotę 1 500 złotych. Oznacza to, że sprawca dopuścił się popełnienia przestępstwa.

45-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, został przekazany policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, którzy podjęli dalsze czynności wobec sprawcy aktu wandalizmu. Za swój czyn odpowie przed sądem.


Źródło: Straż Ochrony Kolei




Czytaj również