Sytuacja miała miejsce 18 maja, około południa, w jednej z leszczyńskich galerii handlowych. Do sklepu odzieżowego wszedł mężczyzna, który wykorzystując nieuwagę ekspedientki, wyjął z kasy fiskalnej metalową kasetę wraz z pieniędzmi i uciekł. Suma poniesionych strat wyniosła ponad tysiąc złotych.
- Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia z centrum powiadamiania ratunkowego powiadomił o zaistniałej sytuacji policyjne patrole. Krótko po tym policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli mężczyznę w pobliżu sklepu, który na ich widok zaczął uciekać. Został jednak zatrzymany przez mundurowych. Sprawcą kradzieży sklepowej okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego - wyjaśnia podkom. Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Miejskiej w Lesznie.
Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia.






















