iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Ukradł mercedesa i zawiózł go do mechanika...

Pod policyjny dozór trafił 30-latek, który z jednego z parkingów na terenie Leszna skradł osobowego mercedesa. Mężczyzna ukrywał się przed policją jednak został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

- W czerwcu do leszczyńskiej policji zgłosił mieszkaniec Leszna informując, że z terenu niestrzeżonego parkingu w centrum miasta ktoś skradł mu zaparkowany samochód marki mercedes W124. Sprawca włamał się do pojazdu w nieustalony sposób. Wartość auta została wyceniona przez pokrzywdzonego na kwotę 10 tysięcy złotych - informuje policja.

Po kilku dniach odzyskano skradziony pojazd, który znajdował się w jednym z zakładów mechanicznych na terenie gminy Włoszakowice. Policjanci szybko ustalili też tożsamość sprawcy kradzieży, jednak mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

- W minionym tygodniu policjanci zatrzymali poszukiwanego, trafił do policyjnego aresztu. Następnie śledczy ogłosili mu zarzut dokonania włamania do mercedesa i jego kradzieży. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia - podają mundurowi.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika