iLeszno.pl reklamy
Biegi

Udane występy zawodników UKS Achilles Leszno

Zdjęcie: Filip Zdonek, UKS Achilles Leszno

22 kwietnia w Szczawnicy, w ramach festiwalu biegowego Pieniny Ultra-Trail, rozegrano PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich, w których wystartowało sześciu zawodników UKS Achilles Leszno, podopiecznych trenera Filipa Zdonka.

Jako pierwsi, na trasie długości 5,7 km rywalizowali właśnie juniorzy, którzy najpierw musieli zmierzyć się z podbiegiem o wysokości 290 m, a następnie po bardzo mokrym i wyboistym terenie po roztopach zbiegali w dół. Srebrny medal w kat. U20 zdobyła Zosia Teofilewska, a brązowy medal w kat. U18, po skutecznym ataku na finiszu, zdobyła Amelia Tyczyńska.

Pozostali zawodnicy również zajęli wysokie miejsca: Hubert Gorwa 6 m-ce (U20), Tomek Janiak 5 m-ce (u18), Paulina Płatek 7 m-ce (u18).
Po juniorach do rywalizacji przystąpili seniorzy w ramach 15. PZLA Mistrzostw Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie. W tym gronie wystartowała Patrycja Bielecka, która miała do pokonania dystans 10,8 km z sumą przewyższeń +530m/-660m. Patrycja, jako zawodniczka "młodzieżowa U23", poradziła sobie rewelacyjnie na trasie i zajęła bardzo dobre 13 m.

Medalistki wypełniły warunku Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do udziału w Górskich Mistrzostwach Świata U20 w Innsbrucku, Austria (Zosia Teofilewska), oraz w Pucharze Świata u18 – w Annecy, Francja (Amelia Tyczyńska).

Źródło: Filip Zdonek, UKS Achilles Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika