iLeszno.pl reklamy
Leszno

Uczyli kobiety samoobrony

Zdjęcie: KMP w Lesznie

„Bądź bezpieczna! Wykorzystanie elementów samoobrony w praktyce” pod taką nazwą odbyły się bezpłatne warsztaty z samoobrony dla kobiet w ramach IX edycji Aktywnego Obywatelskiego Leszna. Uczestniczki miały okazję dowiedzieć się, jak w skuteczny sposób odeprzeć nagły atak i obezwładnić napastnika.

 

Warsztaty odbyły się 14 września w sali gimnastycznej III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. Przeprowadził je podinsp. Krzysztof Kubiak, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, wykładowca w klasach o profilu policyjnym. W zajęcia zaangażowali się także uczniowie szkoły.

- Frekwencja dopisała. Na zajęcia zgłosiły się panie w różnym wieku i sprawności fizycznej, ale dla wszystkich cel był jeden: jak w skuteczny sposób odeprzeć nagły atak i obezwładnić napastnika. Do napadu może dojść w każdej chwili, w różnych miejscach i sytuacjach - informuje leszczyńska policja.

- Zajęcia nie były wymagające. Policjant wraz z uczniami prezentował techniki samoobrony. Uczył jak poradzić sobie z napastnikiem przy wykorzystaniu siły fizycznej, czy też „szpilek” założonych na stopach. Kobiety mogły w praktyce doskonalić szybką i odpowiednią reakcję na atak z zaskoczenia, uczyły się możliwości prawidłowej oceny zagrożenia, bronić się adekwatnie do zagrożenia oraz stosować skuteczne techniki w kontakcie z przeciwnikiem, z wykorzystaniem wrażliwych miejsc na ciele człowieka - podają policjanci.

Źródło: KMP Leszno


Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika