iLeszno.pl reklamy
Siatkówka

Tygryski znów najlepsze!

Zdjęcie: leszno.pl

12 najlepszych drużyn w województwie rywalizowało w niedzielę o Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii trójek dziewcząt. Zespoły dziewczęce, które przeszły sito eliminacji ligowych, spotkały się w hali sportowej SP9 na Zatorzu, aby walczyć o awans do Mistrzostw Polski. Złote medale i przepustkę do rozgrywek centralnych uzyskały zawodniczki UKS 9 Leszno.

W kategorii trójek w czołówce województwa znalazło się 12 drużyn dziewczęcych i 12 chłopięcych. Finał wojewódzki dziewcząt odbył się w hali Szkoły Podstawowej nr 9.

Tegoroczne rozgrywki Kinder złożone były z dwóch rund, a każda z nich z trzech turniejów. W kategorii trójek do gry w Wielkopolsce zgłoszonych było ponad sto drużyn. Bez straty seta w poszczególnych turniejach do finału wojewódzkiego awansował pierwszy skład UKS 9 Leszno. Awans uzyskała także druga drużyna Dziewiątki.

Organizację finału Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej powierzył leszczyńskiemu klubowi. W hali na Zatorzu spotkało się 12 najlepszych zespołów w kategorii trójek w naszym województwie.

Po zaciętej rywalizacji Mistrzem Wielkopolski została drużyna UKS 9 Leszno w składzie: Zuzanna Kęsicka, Amanda Hanusek, Hanna Jęcz, Amelia Kuśnierek i Lena Berlik. Trenerem dziewcząt jest Jarosław Borowski.
Zwycięska drużyna to również ubiegłoroczne mistrzynie województwa w kategorii dwójek.

Podczas uroczystego finału dekoracji zawodniczek dokonali: wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak, prezes WZPS Jacek Broński i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Dorota Cegielska.

Na drugim miejscu podium uplasował się zespół Hetman Poznań. Obie drużyny pojadą na Mistrzostwa Polski w Gliwicach, które odbędą się w dniach 7-9 lipca 2023. Do ogólnopolskiego finału przepustkę otrzymuje mistrz i wicemistrz każdego województwa.

Drugi zespół Dziewiątki w składzie: Julia Dżumaga, Kinga Trzybulska, Lena Kaczmarek, Iga Pawłot uplasował się na miejscu 12. Wszystkie zawodniczki UKS 9 Leszno są uczennicami klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 9, jedynie Lena Berlik jest wychowanką klubu Volley Głogów.

Za tydzień, 20 maja w finale Mistrzostw Wielkopolski zagrają aż 4 zespoły chłopięce. Finał również odbędzie się w hali SP9 w Lesznie. Start imprezy planowany jest na godzinę 10.00.

W Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce im. Marka Kisiela bierze udział rocznie blisko 45 tysięcy dzieci.

Źródło: leszno.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany