iLeszno.pl reklamy
Tenis stołowy

Trzecia z rzędu wygrana Wametu Dobry Wiązar Dąbcze w 1. lidze kobiet!

Trwa świetna passa tenisistek stołowych Wametu Dobry Wiązar Dąbcze. Zespół z gminy Rydzyna wygrał w sobotnie popołudnie trzecie z rzędu spotkanie w 1. lidze kobiet w grupie północnej i awansował na czwarte miejsce w tabeli!

Po dwóch wyjazdowych triumfach pod koniec października w Białymstoku nad dwoma zespołami Dojlid po 6:4, w sobotnie popołudnie drużyna z Dąbcza wygrała we własnej hali z Energą Manekinem Toruń 7:3.

Ekipę z powiatu leszczyńskiego do zwycięstwa poprowadziła rewelacyjnie spisująca się w tym sezonie przy 1-ligowych stołach Sandra Kozioł, która zapisała przy swoim nazwisku komplet punktów (2,5). Po 1,5 “oczka” dla miejscowych zainkasowały Paulina Stachecka, Katarzyna Trochimiuk i Natalia Michorczyk. Szansę występu w sobotniej potyczce otrzymała także niespełna 15-letnia Kateryna Dudchenko, ale musiała uznać wyższość swojej rywalki.

Dzięki sobotniej wygranej tenisistki stołowe Wametu Dobry Wiązar Dąbcze awansowały na czwarte miejsce w tabeli grupy północnej. Kolejne spotkania zawodniczki z gminy Rydzyna rozegrają w dniach 2-3. grudnia na wyjeździe z MRKS-em Gdańsk i GOSRiT-em Energą Mar-Bruk Luzino.

Tydzień później Wamet Dobry Wiązar Dąbcze zadebiutuje w Europe Trophy organizowanych przez Europejską Unię Tenisa Stołowe. Drużyna z Wielkopolski weźmie udział w turnieju regionalnym grupy “B”, który odbędzie się w Parnu w Estonii.


Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika