iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Trwa naprawa uszkodzonego odcinka budowanej ścieżki rowerowej

Zdjęcie: powiat-leszczynski.pl

- Spółka Colas Polska rozpoczęła naprawę uszkodzonego odcinka budowanej przez nią ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej Osieczna-Goniembice - informuje Starostwo Powiatowe w Lesznie.

 

Przebudowana droga powiatowa Osieczna-Goniembice i nowa ścieżka rowerowej wzdłuż tej drogi nie zostały oddane do użytku w terminie wynikającym z umowy zawartej z wykonawcą. 

- Podczas ostatniego spotkania Zarządu Dróg Powiatowych z wykonawcą inwestycji, jej projektantem i inspektorem nadzoru ustalono, że 11 października br. spółka Colas Polska rozpocznie naprawę uszkodzonego przez nawalne deszcze odcinka ścieżki rowerowej z Osiecznej do Goniembic. Odcinek ten zostanie rozebrany i w celu odciążenia usytuowanych niżej warstw gruntu wykonany w innej technologii podbudowy. Projektant zadeklarował, że w uzgodnieniu z wykonawcą przygotuje stosowne zmiany do obowiązującego projektu - informuje powiat.

Według wykonawcy prace naprawcze mają potrwać około dwóch tygodni, o ile będzie sprzyjająca pogoda. 

Po naprawie odcinka ścieżki i odbiorze technicznym przebudowana droga i nowa ścieżka rowerowa zostaną oddane do eksploatacji.

Źródło: powiat-leszczynski.pl

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany