iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Święta Bożego Narodzenia - 90 wykroczeń na drogach powiatu leszczyńskiego

Policjanci podsumowali świąteczny weekend. W trakcie pięciu dni na leszczyńskich drogach nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych. W poświąteczną środę mundurowi przeprowadzili akcję prewencyjną „Trzeźwy poranek”.

 

- Tegoroczny weekend związany z Świętami Bożego Narodzenia trwał od 22 do 26 grudnia. Policjanci, jak co roku w tym czasie, zaangażowani byli w dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Funkcjonariusze drogówki dbali o to, aby na leszczyńskich drogach nie doszło do poważnych wypadków drogowych i aby każda osoba przejeżdżająca przez nasze miasto i powiat dotarła bezpiecznie do celu podróży - wyjaśniają mundurowi.

- W trakcie tych pięciu dni policjanci ujawnili 90 różnych wykroczeń drogowych, połowa z nich związana była z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę samochodu i jednego rowerzystę. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 13 kolizji drogowych.

W poświąteczną środę, 27 grudnia na drogach Leszna i powiatu przeprowadzono akcję „Trzeźwy poranek”. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości ponad 1100 kierowców. Trzech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Wszyscy stracili prawa jazdy.

Źródło: powiat-leszczynski.pl

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany