iLeszno.pl reklamy
Leszno

Sto mieszkań w pięciu blokach, pierwsze umowy podpisane

Zdjęcie: leszno.pl

Już niedługo będą nowe mieszkania Gminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Lesznie. Pierwsze umowy na nowe mieszkania podpisane.

- 100 mieszkań w 5 blokach powstanie przy ul. Jana Długosza, między osiedlem GTBS, a rondem Grzybowo. Lokalizacja jest bardzo atrakcyjna, przy dobrej drodze, blisko lasów Karczmy Borowej i dwóch marketów. Prace budowlane po zakończeniu procedur przetargowych powinny rozpocząć się na przełomie sierpnia i września. Wszystkie bloki zostaną ukończone w tym samym czasie, w grudniu przyszłego roku. Lokatorzy wprowadzą się na Gwiazdkę 2024 r. Bloki będą miały 5 kondygnacji, piwnicę, parter oraz 3 piętra. Mieszkania o zróżnicowanej powierzchni, od 29 do 61 metrów kwadratowych. Każde mieszkanie posiada duży balkon i przynależną do niego piwnicę. Natomiast osoby niepełnosprawne będą mogły wybrać sobie lokale na poziomie parteru do których z łatwością dostaną się za pomocą podestów mechanicznych. Wszystkie mieszkania zostaną oddane lokatorom w stanie wykończonym, umożliwiającym natychmiastowe wprowadzenie się. Mieszkania będą ogrzewane z sieci ciepłowniczej, ale wspieranej instalacją solarną obniżającą koszty energii cieplnej, a każdy lokator będzie miał nowoczesny licznik zużycia energii tj. LOGOTERME płacąc za ciepło tylko tyle ile go zużyje. Obok bloków powstanie plac zabaw dla dzieci i miejsca parkingowe - podaje Urząd Miasta Leszna.

13 marca rozpoczął się nabór chętnych do zamieszkania w nowych blokach GTBS w Lesznie. Pierwsi przyszli mieszkańcy podpisali już umowy partycypacji stając się wyłącznymi dysponentami wybranych mieszkań.

Aby zostać mieszkańcem nowych lokali należy w pierwszej kolejności złożyć w siedzibie Towarzystwa wniosek na partycypację wybranego przez siebie lokalu mieszkalnego. Następnie podpisać umowę partycypacji wpłacając jej wartość w dwóch dogodnych ratach, 50% w ciągu miesiąca od podpisania umowy a pozostałe 50% w terminie do 1.03.2024 roku.

Należy tu zaznaczyć, że partycypacja jest własnością partycypanta, podlega ona ustawowej rewaloryzacji, procesowi spadkowemu lub może zostać przekazana innym osobą procedurą cesji. Najważniejszym i wyłącznym prawem partycypanta jest wskazywanie najemcy lokalu, może to być sam partycypant lub inna osoba.

Wszystkie mieszkania będą objęte długookresowym (15-letnim) programem dopłat do czynszów realizowanym przy udziale Miasta Leszna.

Chcąc mieć własne mieszkanie na długie lata za rozsądne pieniądze, wcale nie trzeba zaciągać 25-cio letniego kredytu na setki tysięcy złotych, a wystarczy zainteresować się ofertą GTBS i dobrze ją przeanalizować. A na pewno wszyscy szukający własnych czterech kątów znajdą wiele pozytywów w ofercie Spółki Miasta Leszna.

I najważniejsze - koszt metra kwadratowego w systemie TBS wykończonego mieszkania to tylko 3 tys. zł, a nie 8 tys. czy więcej w stanie deweloperskim do samodzielnego wykończenia.

Oczywiście najemcy będą musieli opłacać comiesięczny czynsz za najem określony ustawowo, lecz zawsze w budynkach wielorodzinnych są opłaty za utrzymanie nieruchomości choć niektóre oferty na rynku nieruchomości mają hasło „bezczynszowe”, ale czy naprawdę tak jest!!!

Lokale w systemie TBS są sprawdzane na rynku od 20 lat i nadal cieszą się sporym zainteresowaniem, więc warto się zainteresować tą formą pozyskania własnego lokalu.

Nie warto słuchać plotek i niesprawdzonych opinii, ale warto przyjść (Leszno ul. Leszczyńskich 42) lub zadzwonić (531-825-698) do biura GTBS i samemu się dowiedzieć szczegółów. Wiele istotnych informacji na temat tej inwestycji znajduje się na stronie www.gtbs.leszno.pl .

Źródło: leszno.pl

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany