iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Sprzedając w Internecie dziecięce hulajnogi i rowerki mógł oszukać nawet kilkaset osób

- Nawet kilkaset osób mogło zostać oszukanych przez 26-letniego mieszkańca gminy Święciechowa - podaje leszczyńska policja. Podczas tegorocznych wakacji mężczyzna oferował internetowo na sprzedaż dziecięce hulajnogi i rowerki, pobierał za nie należności, a w rzeczywistości sprzętu nie posiadał.

 

W ostatnich dniach leszczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wpadli na trop oszusta internetowego. - Mężczyzna za pośrednictwem utworzonego przez siebie fikcyjnego profilu społecznościowego oferował na sprzedaż dziecięce hulajnogi i rowerki. W celu dokonywania transakcji założył także kilka kont bankowych, na które wpływały pieniądze od osób zainteresowanych zakupem dziecięcego sprzętu. Niczego nie podejrzewający potencjalni klienci wpłacali na konta pieniądze na poczet zakupu dziecięcego pojazdu, nie otrzymując go w zamian. W ten sposób mężczyzna działał w okresie lipca i sierpnia tego roku - informuje policja.

Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Święciechowa. Podejrzany póki co, usłyszał cztery zarzuty popełnienia oszustw na kwotę kilkuset złotych. Jednak policjanci już wiedzą, że ofiarą oszusta padło nawet kilkaset osób. Dlatego też lista zarzutów ogłoszonych podejrzanemu może się w przyszłości znacznie wydłużyć.

Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za tego typu przestępstwa grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany