iLeszno.pl reklamy
Piłka nożna

SP7 w Lesznie w finale ogólnopolskich rozgrywek Pucharu Tymbarku!

Przed nami ostatni etap XXIII edycji Pucharu Tymbarku. W finałach ogólnopolskich w Warszawie zagrają najlepsze drużyny z kategorii wiekowych U-10 i U-12 dziewcząt oraz chłopców z każdego województwa. Rozgrywki rozpoczną się 14 czerwca na obiekcie stołecznego Hutnika, a zakończą 16 czerwca meczami o pierwsze miejsce na stadionie PGE Narodowym. W tym gronie znajdzie się drużyna z Leszna!

Finaliści Pucharu Tymbarku przeszli długą drogę, by zakwalifikować się do fazy ogólnopolskiej. Rywalizację rozpoczęli od etapów gminnych i powiatowych, a w maju o wymarzony awans grali w finałach wojewódzkich. Wymarzony, bo nagroda główna w turnieju jest jedyna w swoim rodzaju – to spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski, a także wyjazd na jeden z jesiennych meczów kadry w Warszawie.

Dodatkowa atrakcja to możliwość występu na płycie głównej stadionu PGE Narodowego, którą otrzymają uczestnicy meczów o pierwsze miejsce (w każdej kategorii wiekowej dziewcząt i chłopców). Kto jeszcze może liczyć na taki przywilej? Oprócz finalistów Pucharu Tymbarku, na murawie najważniejszego obiektu piłkarskiego w kraju występują wyłącznie piłkarze kadry narodowej oraz finaliści Pucharu Polski. Podczas rozgrywek można więc przeżyć naprawdę wyjątkowe chwile, które pozostaną w pamięci uczestników na długie lata.

Kto będzie reprezentował w Warszawie województwo wielkopolskie? W finałach regionalnych najlepsze okazały się być zespoły Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie (chłopcy, U-12), Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie (dziewczęta, U-12), Szkoły Podstawowej w Czempiniu (U-10, chłopcy) i drużyna Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie (U-10, dziewczęta).

– Awans do finałów ogólnopolskich Pucharu Tymbarku to dla nas wielki sukces. Nasza szkoła startowała w rozgrywkach już wiele razy, ale w etapie wojewódzkim zajęliśmy co najwyżej 2. miejsce. Przeszliśmy więc do historii, a nawet nie nastawialiśmy się na taki sukces. Wiedziałem, że mamy silną drużynę, ale w turniejach nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi. Chłopcy oglądali więc mecze rywali i dostosowywali swoją grę pod nich taktykę! Wyjazd do Warszawy, możliwość obejrzenia meczu reprezentacji Polski, to dla nich naprawdę duże przeżycie, wspomnienia z tego wydarzenia zostaną z nimi do końca życia. Wynik na tym etapie nie jest już dla nas tak istotny. Dla mnie najważniejsze, by chłopcy zbierali doświadczenie, rozwijali się, a zapłatą za moją pracę jest radość drużyny. Nastawiać będziemy się na każdy kolejny mecz, grając o zwycięstwo, ale nie robiąc tragedii z porażek, bo to one uczą najwięcej – zapowiada Robert Stańczyk, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie.

Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku rozpoczną się oficjalnym otwarciem na stadionie Hutnika Warszawa, 14 czerwca o godz. 9:00. Podczas uroczystości odbędzie się pokaz sztuczek piłkarskich przygotowany przez finalistę programu „Mam Talent” Łukasza Chwieduka. Ponadto koncert zagra raper Mezo, twórca oficjalnego hymnu Pucharu Tymbarku. W przerwie od meczów na dzieci czekać będą strefy dmuchańców i zabaw piłkarskich (np. urządzenie do mierzenia czasu reakcji). 15 czerwca rozgrywki będą kontynuowane na obiekcie Hutnika (wstęp wolny 14 i 15 czerwca), a wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca. Cztery decydujące mecze będzie można śledzić na żywo od godz. 9:15 na stronie sport.tvp.pl oraz na kanale telewizyjnym TVP Sport. Mecze sędziowane będą m.in. przez Szymona Marciniaka i Monikę Mularczyk. XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Podobnie jak przed rokiem, prezydent obejrzy wielki finał turnieju na stadionie PGE Narodowym z wysokości trybun. Tego samego dnia o godz. 20:45 zagrają na nim piłkarze reprezentacji Polski, którzy zmierzą się w spotkaniu towarzyskim z kadrą Niemiec. Obecni będą na tym meczu także wszyscy uczestnicy finału ogólnopolskiego Pucharu Tymbarku. Wśród zawodników drużyny trenera Fernando Santosa jest wielu byłych uczestników Pucharu Tymbarku. To m.in. Arkadiusz Milik (Juventus), Piotr Zieliński (SSC Napoli), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) czy Jakub Kamiński (Vfl Wolfsburg). Organizatorzy turnieju podkreślają w ten sposób, że uczestnictwo w rozgrywkach może być pierwszym krokiem na drodze do spełnienia piłkarskich marzeń i gry w narodowych barwach.

 


Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika