Leszno

Rywalizowali o miano mistrzów ratownictwa

Rywalizowali o miano mistrzów ratownictwa
Zdjęcie: Urząd Miasta Leszna

Dziewięć 3-osobowych drużyn z leszczyńskich szkół podstawowych stanęło do walki o miano mistrzów ratownictwa.

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Obrońców Polskiego Morza w Lesznie, która jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu. W szkole stworzono dwa punkty kontrolne. W każdym były losowane pytania, a potem konkretne działania teoretyczne i reagowanie podczas pozoracji wypadku. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych.

Wyniki:

  1. Szkoła Podstawowa nr 5
  2. Szkoła Podstawowa nr 2
  3. Szkoła Podstawowa nr 12

 

XIII Konkurs Pierwszej Pomocy organizowała Szkoła Podstawowa nr 2 przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Lesznie oraz Policji w Lesznie. Konkursowi patronował prezydent Grzegorz Rusiecki.


Źródło: Urząd Miasta Leszna




Czytaj również