iLeszno.pl reklamy
Z regionu

Przewoził niebezpieczne materiały bez ważnego przeglądu gaśnic

Zdjęcie: WITD w Poznaniu

Przewóz materiałów niebezpiecznych bez legalizacji gaśnic odkryli wielkopolscy inspektorzy podczas kontroli na drodze krajowej numer 32.

- 16 stycznia na drodze krajowej numer 32 w Granowie inspektorzy z oddziału leszczyńskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali do kontroli pojazd polskiego przewoźnika, którym przewożono materiały niebezpieczne w postaci oleju napędowego o numerze UN 1202 - podaje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

Na podstawie przeprowadzonej kontroli inspektorzy stwierdzili brak ważnego przeglądu gaśnic o pojemności 6 kg środka gaśniczego typu ABC. Na gaśnicach okazanych do kontroli stwierdzono nalepkę informującą, że data następnego badania legalizacyjnego gaśnicy nie została wykonana w wymaganym okresie. Za naruszenie przepisów zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 500 zł.

- Warto przypomnieć, że przy dopuszczalnej masie całkowitej jednostki transportowej powyżej 7,5 t minimalna całkowita pojemność proszku gaśniczego na jednostkę transportową musi wynosić 12 kg - informuje WITD w Poznaniu.

 

Źródło: WITD w Poznaniu

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany