iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Promile i inne przewinienia kierowców...

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się kierowcy, którzy w miniony poniedziałek zostali zatrzymani przez leszczyńskich policjantów. - Konfiguracje ich czynów zabronionych były różnorodne. Wszyscy staną przed sądem - informują mundurowi.

24 kwietnia z samego rana, bo tuż przed godz. 6.00 w Osiecznej na ul. Leszczyńskiej, kierujący motorowerem, 25-letni mieszkaniec tej gminy, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. Na szczęście nic mu się nie stało. Po przyjeździe policjantów na miejsce kolizji okazało się, że motorowerzysta jest nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie za spowodowanie kolizji i kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia na terenie Zaborówca dzielnicowi z Wijewa zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego motorowerem. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec tejże gminy. Policjanci od razu poczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W systemie widniał także jego sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez leszczyński sąd do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszy zarzut kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi, a następnie zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności.

Jako trzeci w ręce policjantów wpadł 35-letni mieszkaniec Brenna. Został zatrzymany przez policjantów na terenie tej miejscowości, kiedy kierował samochodem osobowym. Niestety, mężczyzna złamał sądowy dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Oprócz tego był poszukiwany przez organy ścigania do ustalenia miejsca pobytu. Został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzut przestępstwa polegającego na niestosowaniu się do postanowienia sądowego, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany