iLeszno.pl reklamy
Zdrowie

Profilaktyka i wczesne wykrywanie osteoporozy - nowy program zdrowotny dla mieszkańców Leszna

„Profilaktyka i wczesne wykrywanie osteoporozy dla mieszkańców Miasta Leszna na lata 2023-2025”, to program, z którego być może jeszcze w tym roku będą mogli skorzystać leszczynianie.

Na ostatniej sesji zatwierdzili go radni. - Osteoporoza to choroba układu szkieletowego. Na skutek osteoporozy częściej łamią się kości, a ich zrost oraz powrót do zdrowia i sprawności jest utrudniony. Na realizację programu samorząd Leszna pozyskał 420 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia, a jego całkowity koszt wyniesie 525 000 zł. Miasto z własnego budżetu dołoży zatem 105 000 zł - informuje Urząd Miasta Leszna.

- Program jest skierowany zarówno do personelu medycznego, jak też do mieszkańców – potencjalnych pacjentów. W ramach przedsięwzięcia odbędą się szkolenia dla pracowników placówek medycznych, które zwiększą ich wiedzę o osteoporozie – zarówno profilaktyce, jak też leczeniu - podaje urząd.

Szacuje się, że z badań w ramach programu profilaktyki osteoporozy skorzysta około tysiąca mieszkanek Leszna. Osteoporoza dotyka przede wszystkim kobiet, dlatego program skierowany będzie do mieszkanek Leszna.

Źródło: leszno.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika