iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Prace w Przedszkolu Miejskim nr 12 w Zaborowie idą pełna parą

Zdjęcie: Urząd Miasta Leszna

Prace w nowej siedzibie 6-oddziałowego Przedszkola Miejskiego nr 12 w Zaborowie idą pełna parą. Na tym etapie, to głównie roboty wykończeniowe i montaż wyposażenia.

Dwie sale dla dzieci są już właściwie gotowe. Stoliki, krzesełka, wykładziny, mini sceny, a pod nim pojemniki do przechowywania, tablice, monitory, sanitariaty – wszystko przystosowane dla maluchów. Wszystko przestronne, kolorowe, funkcjonalne. W pozostałych pomieszczeniach praca wre. Prace wykończeniowe i montażowe wykonywane są właściwie w całym budynku.

- W największej sali obiektu działa już rozsuwana widownia na 100 osób. Działa nagłośnienie i oświetlenie. Sala będzie wykorzystywana na akademie i różne występy. Za występującymi będzie można montować kurtynę, albo plansze – jest do tego specjalna szyna – a za nimi będzie jeszcze miejsce na przestrzeń, której widzowie nie powinni widzieć, ale która potrzebna będzie występującym np. do przygotowania się do występu, czy przebrania. Na co dzień sala ta będzie wykorzystywana do gimnastyki i zajęć rekreacyjno-sportowych – po bokach zamontowano drabinki, podłoże też jest do tego przygotowane - informuje Urząd Miasta Leszna.

Jedną z większych atrakcji przedszkola będzie z pewnością zjeżdżalnia, którą dzieci będą mogły zjeżdżać z piętra na parter. Na budowie są już jej elementy – czekają na montaż. Będzie też można korzystać z windy – jest już zamontowana i w trakcie testów. Innym rozwiązaniem, które po raz pierwszy pojawiło się właśnie w nowej siedzibie Przedszkola Miejskiego nr 12 to mała szklarnia przy placu zabaw. Dzieci same będą mogły tam sadzić i pielęgnować warzywa, a potem je zbierać i zajadać. Osobista opieka nad warzywniakiem to będzie najlepsza lekcja przyrody.

- Przypominamy, że wszystkie prace i wyposażanie przedszkola oraz odbiory i dopuszczenie obiektu do użytkowania powinny się zakończyć do 31 marca. Potem potrzebny będzie jeszcze czas na przeprowadzkę i oficjalne oddanie obiektu do użytkowania - zaznacza leszczyński magistrat.

Źródło: Urząd Miasta Leszna

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany