iLeszno.pl reklamy
PSP Leszno

Pożar koparki w garażu

Zdjęcie: KM PSP Leszno

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie podsumowała miniony tydzień. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odnotowało 23 zdarzenia w tym 7 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Strażacy na terenie miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego brali udział w gaszeniu sadzy w kominie, traw, budynku mieszkalnego oraz dwóch pojazdów. Największe straty odnotowano w pożarze przy ulicy Lipowej, gdzie znacznemu spaleniu uległa koparka stojąca w garażu oraz na drodze S5, gdzie w trakcie jazdy doszło do zapalenia w komorze silnika busa, którym podróżowało 11 osób. We wspomnianych zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Strażacy interweniowali również przy 14 miejscowych zagrożeniach związanych z kolizjami, pomocą Pogotowiu Ratunkowemu oraz usuwaniem plam płynów eksploatacyjnych z jezdni. 

Łącznie w zdarzeniach odnotowanych na terenie miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego brało udział 44 zastępy z JRG i OSP. Straty powstałe w zdarzeniach wyniosły łącznie ok 235 tysięcy złotych.

Źródło: KM PSP Leszno/st. asp. Artur Hojak


Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika