iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Ponad 150 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców

Zdjęcie: KMP w Lesznie

Ponad 150 policjantów z Leszna i Poznania pracowało w miniony weekend nad zabezpieczeniem dwóch poważnych imprez masowych na terenie miasta. W pokazach lotniczych Antidotum Airshow i zawodach żużlowych łącznie wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób z terenu całej Polski.

16 i 17 czerwca na leszczyńskim lotnisku już po raz czwarty odbyła się jedna z największych w Europie imprez lotniczych Antidotum Airshow. Dzienne i nocne pokazy lotnicze, z udziałem m.in. wojskowych statków powietrznych, podniebnych historycznych maszyn, balonów i mnóstwa efektów pirotechnicznych obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski. Dodatkowo w piątkowy wieczór na Stadionie im. Alfreda Smoczyka odbyły się zawody żużlowe pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno – Motor Lublin, na które przybyło kolejne kilka tysięcy wiernych kibiców „czarnego sportu”. W sobotę odbyły się także Dni Krzemieniewa 2023.

- Taka kumulacja poważnych imprez masowych dla leszczyńskich policjantów oznaczała długotrwałe przygotowania. Ilość tzw. sił i środków musiała zostać odpowiednio dostosowana do wydarzeń na dużą skalę. Cel był jeden: dbałość o bezpieczeństwo wszystkich osób biorących udział w wydarzeniach, zapobieganie zdarzeniom kryminalnym i drogowym. Policjanci drogówki kierowali ruchem drogowym, aby fala uczestników przyjeżdżająca samochodami do Leszna mogła płynnie dotrzeć w rejon lotniska - informują leszczyńscy mundurowi.

Leszczyńskim mundurowym wsparcia udzielili policjanci Oddziałów Prewencji Policji z Poznania. W zabezpieczeniu imprez wzięli policjanci wielu pionów: dochodzeniowych, kryminalnych, prewencji, drogowych, konwojowych oraz przewodnicy psów służbowych. Łącznie w zapewnienie bezpieczeństwa zaangażowanych było ponad 150 policjantów.

Źródło: KMP Leszno


Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany