iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Policyjne zatrzymania w gorący weekend. Nadmierna prędkość i alkohol...

Zdjęcie: KMP w Lesznie

Nadmierna prędkość i nietrzeźwość za kierownicą to główne „grzechy” kierowców zatrzymanych przez policjantów podczas minionego weekendu. Mundurowi zatrzymali prawa jazdy, wystawili wysokie mandaty karne oraz skierują sprawy do sądu.

 

- Boszkowo-Letnisko, najczęściej odwiedzana przez turystów miejscowość wypoczynkowa w powiecie leszczyńskim. W trakcie upalnego weekendu można tam spotkać ludzi z całej Polski. W związku z dużym natężeniem ruchu pieszych, rowerzystów, motocyklistów i samochodów na terenie całej miejscowości obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h - przypominają leszczyńscy mundurowi.

Policjanci w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa osób wypoczywających w Boszkowie i w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” kierują do służby zwiększone ilości patroli. W minioną sobotę policjanci z drogówki podczas pomiarów prędkości zatrzymali na ulicy Starkowskiej młodego kierowcę audi, 19-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego, który jechał z prędkością 104 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 64 km/h! Zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy, został też ukarany mandatem karnym w w wysokości 2 tysięcy złotych, a na jego „konto” wpłynęło 14 punktów karnych.

W tym samym miejscu i czasie policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Góry kierującego fordem, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. Z uwagi na to, że w marcu dopuścił się identycznego wykroczenia, zgodnie z art. 38a kodeksu wykroczeń został na niego nałożony mandat karny w wysokości nie niższej niż dwukrotność dolnej granicy ustawowego zagrożenia. Jest to tzw. recydywa wielokrotna. Policjanci nałożyli na 23-latka mandat w wysokości 1 600 złotych i dziewięć punktów karnych.

W trakcie weekendu policjanci zatrzymali także trzech nietrzeźwych kierowców, którzy mieli dość „pokaźne” ilości alkoholu w organizmie. Od 1,82 promila do prawie 3 promili alkoholu w organizmie. Kierowali samochodami osobowymi w Gołanicach, Boszkowie i Lesznie. Mieli od 34 do 50 lat. Wszyscy stracili prawo jazdy na okres co najmniej 3 lat, grożą im wysokie kary pieniężne oraz do 2 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany