2 czerwca policja została powiadomiona przez mieszkankę Leszna o tym, że w godzinach dopołudniowych w jej mieszkaniu dwóch mężczyzn wykonywało prace remontowe. Po wykonanej usłudze właścicielka mieszkania stwierdziła brak szkatułki wraz z zawartością biżuterii wartej blisko 3500 złotych.
- Dyżurny jednostki skierował w miejsce kradzieży policjantów z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie, którzy natychmiast zajęli się sprawą. Dzielnicowi niemal natychmiast zatrzymali sprawców przestępstwa, którymi okazali się 30-letni mieszkaniec Leszna i 45-latek z Rawicza. Mężczyźni wstępnie twierdzili, że nie mają nic wspólnego z kradzieżą, jednak podczas przeszukania ich samochodu dzielnicowi znaleźli skradzioną szkatułkę wraz z biżuterią - informują mundurowi.
Mężczyźni trafili do leszczyńskiej komendy, gdzie śledczy ogłosili im zarzuty dokonania kradzieży za co teraz grozi im do 5 lat więzienia. Odzyskane mienie natychmiast zwrócono pokrzywdzonej.






















