Leszno

Podczas remontu ukradli szkatułkę z biżuterią o wartości blisko 3500 zł

Podczas remontu ukradli szkatułkę z biżuterią o wartości blisko 3500 zł
Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

30-latek z Leszna i 45-latek z Rawicza dokonując prac remontowych w prywatnym mieszkaniu skradli stojącą na komodzie szkatułkę z zawartością biżuterii wartej prawie 3 500 złotych. Dzielnicowi szybko zatrzymali sprawców i odzyskali całość skradzionego mienia.

 

2 czerwca policja została powiadomiona przez mieszkankę Leszna o tym, że w godzinach dopołudniowych w jej mieszkaniu dwóch mężczyzn wykonywało prace remontowe. Po wykonanej usłudze właścicielka mieszkania stwierdziła brak szkatułki wraz z zawartością biżuterii wartej blisko 3500 złotych.

- Dyżurny jednostki skierował w miejsce kradzieży policjantów z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie, którzy natychmiast zajęli się sprawą. Dzielnicowi niemal natychmiast zatrzymali sprawców przestępstwa, którymi okazali się 30-letni mieszkaniec Leszna i 45-latek z Rawicza. Mężczyźni wstępnie twierdzili, że nie mają nic wspólnego z kradzieżą, jednak podczas przeszukania ich samochodu dzielnicowi znaleźli skradzioną szkatułkę wraz z biżuterią - informują mundurowi.

Mężczyźni trafili do leszczyńskiej komendy, gdzie śledczy ogłosili im zarzuty dokonania kradzieży za co teraz grozi im do 5 lat więzienia. Odzyskane mienie natychmiast zwrócono pokrzywdzonej.


Źródło: KMP Leszno




Czytaj również

iLeszno.pl reklamy
WALBET

iLeszno.pl reklamy
LAGWOOD

iLeszno.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN