iLeszno.pl reklamy
Z policji

Płacili „fałszywkami”

Zdjęcie: KMP w Lesznie

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Głogowa wprowadzających w Lesznie do obiegu podrobione banknoty. Mężczyźni płacili „falsyfikatami” za jedzenie, papierosy, w aptece i taksówce. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował podejrzanych na okres trzech miesięcy.

 

17 maja leszczyńska policja została powiadomiona o tym, że do jednego ze sklepów spożywczo-monopolowych w centrum miasta przyszło dwóch mężczyzn płacąc za zakupiony towar fałszywymi banknotami o nominale 50 złotych. Pracownica sklepu zorientowała się i powiadomiła mundurowych.

- Już po dwóch dniach leszczyńscy policjanci zatrzymali do tej sprawy na terenie Dolnego Śląska dwóch mężczyzn. 39 i 44-letni mieszkańcy Głogowa posiadali przy sobie kilkanaście podrobionych banknotów o nominale 50 złotych. W leszczyńskiej komendzie usłyszeli zarzuty puszczenia w obieg podrobionych banknotów. Policjanci ustalili, że podejrzani zapłacili w Lesznie „fałszywkami” co najmniej cztery razy, uiszczając opłatę za jedzenie, papierosy, płacąc w aptece i taksówce - informują funkcjonariusze.

W trakcie pracy nad tą sprawą policjanci natrafili także na 37-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego, poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

21 maja Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował 39 i 44-latków na okres trzech miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika