iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Pędził w strugach deszczu blisko 200 km/h. Ma do zapłaty 5 tys. zł mandatu, a na swoim koncie także dodatkowych 15 punktów karnych

Zdjęcie: KMP w Lesznie

28-letni mieszkaniec Poznania będzie musiał ponownie wybrać się na egzamin prawa jazdy. - To zasługa jego „ciężkiej nogi”. W trakcie dwóch miesięcy dwukrotnie został zatrzymany przez policjantów podczas skrajnie nieodpowiedzialnej jazdy samochodem - informują leszczyńscy mundurowi.

 

W minionym tygodniu, podczas ulewnych opadów deszczu policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na drodze ekspresowej S5. - Widoczność była bardzo słaba, spod samochodowych kół wydobywały się strugi wody. W pewnym momencie mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki audi. Policyjny wideorejestrator zarejestrował prędkość pojazdu 192 km/h, tj. o 72 km/h za dużo! - podkreślają mundurowi.

Kierującym pojazdem okazał się 28-letni mieszkaniec Poznania. W policyjnych systemach informatycznych widniały inne wykroczenia drogowe popełnione w przeszłości przez mężczyznę. Ostatnie w sierpniu. Wówczas także znacznie przekroczył prędkość za co został ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi

Tym razem leszczyńscy policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych i nałożyli 15 punktów karnych, co spowodowało przekroczenie dozwolonej ilości 24 punktów. Tym samym 28-latek zostanie skierowany na ponowny egzamin prawa jazdy.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika