iLeszno.pl reklamy
Leszno

O bezpieczeństwie z uczniami

Zdjęcie: KMP w Lesznie

Ogólnie rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym było przedmiotem pogadanki leszczyńskich policjantów drogówki z uczniami szkoły specjalnej branżowej. Spotkanie odbyło się w ramach trwającej do końca września akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

„Bezpieczna droga do szkoły” to akcja edukacyjno-informacyjna, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, a także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- W ramach powyższej akcji tym razem leszczyńscy policjanci dbający o bezpieczeństwo na drodze wybrali się na lekcję do szkoły branżowej specjalnej. Tam spotkali się z młodzieżą w wieku od 15 do 18 lat. Policjanci przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi oraz podczas podróży pojazdem mechanicznym. Mówili o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, gdzie można, a gdzie nie wolno poruszać się na rowerze, co jest zabronione podczas jazdy na jednośladzie, jakie są główne wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz kierujący hulajnogami elektrycznymi, a także jakie jest obowiązkowe wyposażenie każdego roweru - podają funkcjonariusze leszczyńskiej policji.

Ze strony uczniów padło mnóstwo wartościowych pytań, na które mundurowi udzielali odpowiedzi.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany