iLeszno.pl reklamy
Leszno

O bezpieczeństwie z trzecioklasistami

Zdjęcie: KMP w Lesznie

Uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Lesznie mieli okazję poznać tajniki pracy policjanta oraz przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, terenie, Internecie i na drodze.

 

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie odwiedzili uczniów trzeciej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 9. Dzieci miały okazję porozmawiać z profilaktyk społeczną sierż. szt. Kingą Sobiak oraz przewodnikiem psa służbowego st. asp. Piotrem Śliwą.

- Mundurowi opowiedzieli gościom o specyfice zawodu policjanta, scharakteryzowali poszczególne piony Policji oraz rodzaj zadań funkcjonariuszy. W głównej mierze skupili się na przypomnieniu zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobami nieznajomymi, zarówno w „realu” jak i w sieci. Rozmawiano o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, kiedy dziecko występuje w roli pasażera samochodu, rowerzysty lub pieszego. Wspólnie przypomniano znaczenie podstawowych znaków bezpieczeństwa - informują policjanci.

Przewodnik psa służbowego st. asp. Piotr Śliwa opowiedział uczniom o służbie z czworonożnym partnerem, roli policyjnego psa w pracy Policji. Tina zaprezentowała w jaki sposób wykrywa niebezpieczne materiały wybuchowe.

Profilaktyk przypomniała o funkcjonowaniu strony Pyrek.pl. Zachęciła gości do jej odwiedzenia i zainteresowania się zamieszczonymi tam materiałami profilaktyczno-edukacyjnymi. Każdy z gości otrzymał element odblaskowy oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie grupowe.

Źródło: KMP Kalisz

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany