To jednak - jak zaznacza Urząd Miasta Leszna - dopiero początek kolejnych działań poprawiających bezpieczeństwo i komunikację.
- Na ulicy Narutowicza, na odcinku od placu Kościuszki w kierunku rynku, od lat brakowało miejsca umożliwiającego bezpieczne i legalne przejście przez jezdnię. To trasa codziennie wykorzystywana przez wielu mieszkańców, w tym uczniów pobliskich szkół - wyjaśnia magistrat.
Nowe przejście dla pieszych powstało za łącznikiem dróg u zbiegu ulic Narutowicza i Marcinkowskiego. Od wtorku korzystają z niego mieszkańcy.
- Brakowało tu miejsca do bezpiecznego i legalnego przejścia. Zaplanowaliśmy jego lokalizację tak, aby nie kolidowało z wjazdami na posesje - wskazuje Grzegorz Rusiecki, prezydent Leszna.
Natomiast wzdłuż ulicy Niepodległości, na odcinku od ronda Inki do alei Konstytucji 3 Maja, pojawił się ciąg pieszo-rowerowy. To kontynuacja trasy dla rowerzystów poruszających się od ulicy Grunwaldzkiej w kierunku ulicy Kąkolewskiej, która tworzy coraz bardziej spójny system ścieżek rowerowych w Lesznie.
Miasto planuje dalsze działania w tym zakresie. Jeszcze w tym roku samorząd chce zmodernizować kolejny odcinek - od ronda Inki wzdłuż Studzienej do nowo budowanego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Drogi Świętego Jakuba.
- Chcemy stworzyć dobrze funkcjonujący system komunikacji rowerowej w mieście, ale też poprawiać bezpieczeństwo pieszych. Przejście na ulicy Narutowicza jest pierwszym z takich działań, ale na pewno nie ostatnim. W tym roku planujemy kolejne rozwiązania, które ułatwią mieszkańcom bezpieczne przemieszczanie się po Lesznie - podkreśla G. Rusiecki.






















