iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Nietrzeźwy poranek. Czterech kierowców straciło swoje prawo jazdy

W środę leszczyńscy policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości we wczesnych godzinach porannych na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego. Wszyscy kierowcy stracili swoje prawa jazdy.

Oprócz regularnych, rutynowych kontroli stanu trzeźwości kierowców leszczyńscy policjanci cyklicznie przeprowadzają poranne akcje pod nazwą „Trzeźwy poranek”. W godzinach wczesno porannych policyjne patrole sprawdzały trzeźwość kierowców poruszających się po drogach naszego regionu.

W zaledwie 8 minut trzech kierowców straciło swoje prawa jazdy. Wszyscy kierowali samochodami po ulicach Leszna po wypiciu alkoholu.

Pierwszy z nich to 34-latek z Leszna, który kierował osobowym volkswagenem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Było to tuż przed godziną 6 rano.

Drugi, 29-latek z Leszna kierował fordem z takim samym wynikiem jak poprzednik, natomiast 53-latek z gminy Lipno jechał mazdą w stanie po użyciu alkoholu.

Około godziny 8.00 na terenie gminy Krzemieniewo policjanci zatrzymali do kontroli 57-letniego kierowcę gminy Osieczna, który kierował seatem. Ten mężczyzna również miał nieco ponad pół promila alkoholu.

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy. Trzech dopuściło się przestępstwa, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysokie kary pieniężne, natomiast 53-latkowi z gminy Lipno za popełnienie wykroczenia grozi kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany