Z powiatu

Nastolatka na hulajnodze elektrycznej zderzyła się z rowerzystą

Nastolatka na hulajnodze elektrycznej zderzyła się z rowerzystą

9 maja po godzinie 17:00 na skrzyżowaniu ulic Ułańskiej i Kościelnej w Święciechowie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 13-letniej dziewczynki na hulajnodze elektrycznej oraz 27-letniego rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia.

 

Tydzień wcześniej również miało miejsce podobne zdarzenie drogowe z udziałem nastoletniego użytkownika hulajnogi elektrycznej, który najechał na 81-letnią pieszą, spacerującą ścieżką pieszo rowerową na Al. Konstytucji 3 Maja.

- To kolejny sygnał ostrzegawczy, że hulajnoga elektryczna to nie zabawka. Coraz częściej uczestnikami niebezpiecznych zdarzeń są dzieci i młodzież poruszające się po drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych bez zachowania ostrożności oraz znajomości przepisów - wskazują mundurowi i przypominają:

  • osoby w wieku od 13 do 18 lat muszą posiadać kartę rowerową do kierowania hulajnogą elektryczną,
  • kierujący hulajnogą elektryczną powinien korzystać przede wszystkim z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów,
  • na chodniku można poruszać się tylko wyjątkowo – z prędkością zbliżoną do pieszego i ustępując pierwszeństwa pieszym,
  • zabronione jest przewożenie innych osób, zwierząt czy przedmiotów utrudniających kierowanie,
  • niedozwolone jest korzystanie z telefonu wymagającego trzymania go w ręku podczas jazdy,
  • należy zachować bezpieczną prędkość i szczególną ostrożność podczas omijania lub wyprzedzania innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do rodziców o rozmowy z dziećmi na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności na drodze, a do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i wzajemny szacunek.


Źródło: Policja Leszno




Czytaj również

iLeszno.pl reklamy
WALBET

iLeszno.pl reklamy
LAGWOOD

iLeszno.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN