iLeszno.pl reklamy
Ciekawostki

Leszczyński policjant najlepszy w ultramaratonie w Irlandii

Zdjęcie: KMP w Lesznie

Młodszy aspirant Łukasz Wróbel - na co dzień przyjmujący zgłoszenia od obywateli, pracujący w Zespole Dyżurnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, w wolnym czasie biegacz, maratończyk, ultramaratończyk - ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów sportowych. Tym razem zajął pierwsze miejsce w ultramaratonie w Irlandii.

 

Leszczyński policjant Łukasz Wróbel, jako pierwszy minął linię mety ultramaratonu w Irlandii. Przebiegł 64 kilometry, uzyskując czas 4 godziny i 11 minut i 28 sekund. To czas o prawie 17 minut lepszy, niż rok wcześniej na Zielonej Wyspie.

Connemara International Marathon, zawody rozgrywane zazwyczaj w kwietniu każdego roku, znane też jako Connemarathon, to maraton odbywający się w Connemara w hrabstwie Galway w Irlandii. Składają się z półmaratonu drogowego, pełnego maratonu i ultramaratonu.

Łukasz Wróbel pojechał na tę biegową imprezę na zaproszenie jej organizatora, jako jeden z najlepszych zawodników z poprzedniej edycji tego maratonu. W Irlandii, w biegu na takim samym dystansie wokół wzgórz zachodniego wybrzeża tego kraju, startował bowiem rok temu, zajmując trzecie miejsce z wynikiem 4:28,04. Później zapowiadał, że będzie chciał ten rezultat i lokatę poprawić w następnym starcie i dotrzymał słowa.

Plany policjanta na ten rok to m.in. mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym w Pabianicach (6-7 maja), zmierzenie się z rekordem w formule bez wsparcia Głównego Szlaku Beskidzkiego na dystansie 503 km z Ustronia do Wołosatego – rezultatem 107 godzin i 25 minut.

Źródło: KMP Leszno


Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany