iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Leszczyńscy policjanci sprawdzają miejsca pobytu osób bezdomnych

Zdjęcie: KMP Leszno

Policjanci z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie wspólnie ze streetworkerem z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie skontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych. Sprawdzono pustostany, altany działkowe i wagony kolejowe.

- Zbliżający się okres zimowy oraz związane z tym znaczne obniżenie się temperatury zewnętrznej, niesie dla osób bezdomnych zagrożenie utraty życia z powodu wychłodzenia organizmu. Wiele z tych osób, pomimo świadomości tego zagrożenia, nie zmienia w tym czasie trybu życia, nie chce lub nie jest w stanie zapewnić sobie właściwej opieki i nie szuka właściwej ochrony przed chłodem - informują mundurowi.

- Bezdomność to poważny problem społeczny, który budzi u policjantów największe wątpliwości prawne, a niekiedy dylematy moralne. Należy pamiętać, że osoby bezdomne to w większości ludzie niezaradni, bez ciepłej odzieży, głodni i zmarznięci - zwracają uwagę policjanci.

Dlatego leszczyńscy policjanci w trosce o los bezdomnych między innymi współpracują z różnymi instytucjami w tym ze Strażą Miejską oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lesznie, celem realizacji zadań w zakresie postępowania z osobami bezdomnymi wymagającymi natychmiastowej opieki, przeprowadzają działania prewencyjne, z wykorzystaniem lokalnych mediów, systematycznie kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika