iLeszno.pl reklamy
Leszno

Kupowała sprzęt na raty podając dane swoich krewnych. Za kratkami może spędzić nawet osiem lat

Zawierała umowy telekomunikacyjne na dane swoich krewnych, pobierając na raty markowy sprzęt, a następnie nie uiszczała opłat kredytowych. Leszczyńscy policjanci zatrzymali 37-latkę z Góry i ogłosili jej zarzuty oszustw.

- Ten proceder trwał w ostatnich dwóch miesiącach. Kobieta zawierała przez Internet umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, pobierając sprzęt na raty. Były to markowe telefony komórkowe i laptopy. Problem w tym, że umowy zostały zawarte na dane osobowe krewnych kobiety, a dodatkowo nie spłacała rat za otrzymany sprzęt - informują leszczyńscy mundurowi.

12 września leszczyńscy policjanci zatrzymali 37-latkę z Góry, bezpośrednio po odebraniu przesyłki od kuriera z zawartością kolejnego telefonu. Oprócz tego zabezpieczyli dwa laptopy pochodzące z oszustw dokonywanych przez kobietę.

- 37-latka póki co usłyszała zarzuty dokonania trzech oszustw na kwotę ponad 11 tysięcy złotych, jednak policjanci pracują nad tą sprawą i nie wykluczają, że ilość ogłoszonych kobiecie zarzutów ulegnie zwiększeniu. Podejrzanej grozi do 8 lat więzienia - podaje policja.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany