iLeszno.pl reklamy
Z policji

Kradli rowery. Kolejni złodzieje zatrzymani

Leszczyńscy policjanci zatrzymali kolejną grupę kradnących rowery. Tym razem w ręce kryminalnych wpadli mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 28 i 36 lat. Policjanci odzyskali skradzione przez nich jednoślady, które niebawem zostaną zwrócone właścicielowi.

Do zatrzymania doszło 17 kwietnia w powiecie górowskim. 28 i 36-letni mieszkańcy tego powiatu zostali zatrzymani przez leszczyńskich policjantów w miejscach swojego zamieszkania.

Mieli oni związek z kradzieżą dwóch rowerów, do której doszło na początku kwietnia. Wtedy w godzinach wczesnorannych, z terenu posesji na jednym z osiedli domów jednorodzinnych w Lesznie, sprawcy skradli dwa niezabezpieczone w żaden sposób jednoślady. Ich wartość wyniosła około 1 500 złotych.

W domu jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli skradzione w Lesznie rowery. Zostały zabezpieczone i niebawem wrócą do właściciela.

28 i 36-latkowie przebywają teraz w policyjnym areszcie. Niebawem usłyszą zarzut kradzieży, za co grozi im do 5 lat więzienia.

- Pomimo regularnych policyjnych zatrzymań osób kradnących na naszym terenie jednoślady, cały czas dochodzi do kolejnych kradzieży. Niestety właściciele nie zabezpieczają w żaden sposób swojego mienia przed utratą. Rowery kuszą potencjalnych złodziei, stojąc w miejscach widocznych, ogólnodostępnych i nie zabezpieczone nawet podstawowym zapięciem rowerowym - informują mundurowi.

 

Dlatego po raz kolejny leszczyńscy policjanci zwracają się z apelem o:

  • zabezpieczanie jednośladów dobrej jakości, profesjonalnymi i skutecznymi blokadami rowerowymi, nawet podczas krótkiej wizyty w sklepie
  • wybieranie bezpiecznego miejsca do przechowywania rowerów, najlepiej w pomieszczeniach zamkniętych typu korytarze, piwnice, czy rowerownie (gro skradzionych rowerów nie znajduje się w tych pomieszczeniach wyłącznie z wygody właścicieli, którym prościej jest zostawić pojazd przed klatką)
  • wyostrzenie czujności i zwracanie uwagi na osoby kręcące się przy stojakach rowerowych lub zabierające jednoślady do samochodów dostawczych,
  • oznakowanie rowerów w ramach profilaktycznego policyjnego programu Wiberoo, poprzez naniesienie indywidualnego numeru na ramę pojazdu.

Jeżeli posiadasz naprawdę wartościowy rower warto zastanowić się nad jego ubezpieczeniem.

W razie zauważenia niepokojącej, podejrzanej sytuacji prosimy o dzwonienie pod alarmowy numer telefonu 112.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany