iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Jeszcze w tym roku nową drogą

Zdjęcie: powiat-leszczynski.pl

Trzy oferty złożono w przetargu, jaki Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił na przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 do Pawłowic.

Zgodnie z projektem przebudowany ma zostać odcinek drogi o długości 2,3 km, od skrzyżowania z krajową „12” (od torów kolejowych) do posesji nr 116 przy ul. Wielkopolskiej w Pawłowicach. Jezdnia przebudowanej drogi ma mieć siedem metrów szerokości w terenie zabudowanym i sześć poza nim. Ponadto przebudowana i zbudowana zostanie ścieżka rowerowa na długości ok. 1,8 km, powstanie też jej odwodnienie.

- W przetargu złożone zostały trzy oferty, z których najtańsza – za 7 350 328 zł – należy do spółki Strabag. Samorząd powiatowy uzyskał w tym roku dofinansowanie na tę inwestycję z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - dotacja ma pokryć połowę kosztów szacowanej na 8,5 mln zł inwestycji. Projekt wesprze także gmina Krzemieniewo, która przekazała na ten cel 1 480 000 zł - informuje Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Komisja przetargowa weryfikuje złożone dokumenty, w przypadku rozstrzygnięcia postępowania wykonawca na roboty będzie miał pół roku od podpisania umowy.

Źródło: powiat-leszczynski.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika