iLeszno.pl reklamy
Tenis stołowy

Holenderski 1-ligowiec rywalem Wametu Dobry Wiązar Dąbcze w TT Inter Cup

Zdjęcie: Archiwum
Holenderski 1-ligowiec - TTV Sittard będzie rywalem Wametu Dobry Wiązar Dąbcze w ćwierćfinale europejskich rozgrywek TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka w tenisie stołowym. Spotkanie 1/4 finału zostanie rozegrane w Dąbczu.

Zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych: A.S.D. Tennistavolo A4 Verzuolo (Włochy), DT Nidderkaerjeng (Luksemburg), RCTT Astrid Herstal (Belgia), Sam Tennis de Table Merignac (Francja), TSV Korntal Tischtennis (Niemcy), TTC Bruck/Leitha (Austria), TTV Sittard (Holandia) i Wamet Dobry Wiązar Dąbcze rozpoczynają w 2024 roku rywalizację o najbardziej prestiżowe trofeum w TT Inter Cup – puchar Josefa Simecka.

Pod koniec grudnia organizatorzy TT Inter Cup przeprowadzi losowanie fazy finałowej. Wamet Dobry Wiązar Dąbcze, czyli najlepszy zespół w grupie “B”, w 1/4 finału zmierzy się z triumfatorem zmagań w grupie “A” – holenderskim TTV Sittard.

Ćwierćfinałowy rywal klubu z gminy Rydzyna w fazie grupowej zanotował dwa zwycięstwa – nad TV 1862 Geseke (Niemcy) 4:1 i Tatranem KRPA Hostinne (Czechy) 4:2. Również dwa tiumfy w pierwszym etapie zmagań zanotowali tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze, którzy wygrali ze SportClub Wewer 2000 4:1 i TTV Red Stars Venray również 4:1.

Na co dzień gracze TTV Sittard występują w holenderskiej 1. lidze mężczyzn (odpowiednik polskiej 1. ligi). Pierwszą część sezonu najbliższy rywal zespołu z powiatu leszczyńskiego zakończył na trzecim miejscu w grupie “B”. Liderem drużyny jest Sam Geuskens, który zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w rankingu seniorów w Holandii. Trójka jego klubowych kolegów – Michel Sijstermans, Ken van Gellekorn i Andy Snijders w zajmują w tym samym rankingu miejsca w drugiej “10”.

Miejscowość Sittard położona jest na południu Holandii. Wspólnie z miastem Geleen i kilkoma mniejszymi miejscowościami tworzy jednostkę administracyjną (hol. Gemeente) o nazwie Sittard-Geleen. W 1980 roku Sittard było gospodarzem Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy zostanie rozegrane spotkanie Wametu Dobry Wiązar Dąbcze z TTV Sittard.






Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany