iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Dziś rano zatrzymano cztery osoby, które kierowały pojazdami po wypiciu alkoholu

Od wielu lat policjanci cyklicznie prowadzą akcje „Trzeźwy poranek”. A od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Mobilności. W tym czasie prowadzone są działania ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

Dzisiaj już od godz. 4.00 policjanci zarówno na ulicach Leszna, jak i powiatu leszczyńskiego sprawdzili trzeźwość pół tysiąca kierowców. - Ze strony mundurowych nie ma żadnego pobłażania dla kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po wypiciu alkoholu - podkreślają mundurowi.

- Niestety, praktycznie w półtorej godziny policjanci zatrzymali cztery osoby, które kierowały pojazdami po wypiciu alkoholu. Jako pierwsza, tuż po godz. 5.00 została zatrzymana 67-letnia mieszkanka Poznania, która była w stanie po użyciu alkoholu. Podobnie jak 43-letni mieszkaniec gminy Osieczna, kierujący citroenem na terenie swojej gminy. Dwóch pozostałych mężczyzn 33 i 38-latkowie byli nietrzeźwi, mając odpowiednio: niespełna promil i prawie dwa promile alkoholu w organizmie - podają leszczyńscy funkcjonariusze.

Wszystkie osoby za swoją nieodpowiedzialną jazdę straciły prawa jazdy. Staną także przed sądem. Grożą im między innymi bardzo wysokie kary pieniężne.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika