iLeszno.pl reklamy
Z policji

Dziewięciu poszukiwanych zatrzymanych przez leszczyńskich mundurowych

W minionych dniach leszczyńscy policjanci zatrzymali dziewięć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Praktycznie wszystkie trafiły już do zakładów karnych lub aresztów śledczych.

- Zasądzone wyrokami kary pozbawienia wolności, uchylanie się od nałożonego przez sąd obowiązku pracy na cele społeczne lub zapłaty grzywny, tymczasowe aresztowania - oto przykładowe powody, dla których oskarżeni ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Chcąc uniknąć kary niejednokrotnie decydują się na wielomiesięczne unikanie policji, ukrywają się zmieniając miejsce zamieszkania, nawet poza granicami kraju - informują leszczyńscy mundurowi.

Nie wszystkim jednak to się udaje.

Policjanci zatrzymali aż dziewięć osób, które z różnych względów ukrywały się przed orzeczeniami sądu. Niechlubny rekordzista, 45-letni mężczyzna trafił do zakładu karnego na dwa lata, aby odbyć zaległą kary pozbawienia wolności. Natomiast 37-latek poszukiwany listem gończym za popełnienie w przeszłości przestępstw przeciwko mieniu dokonanych w recydywie, znów trafił na rok do zakładu karnego - podają policjanci.

Oprócz policjantów prewencji i ruchu drogowego, którzy w codziennej służbie natrafiają na osoby poszukiwane, w leszczyńskim wydziale kryminalnym funkcjonuje specjalny Zespół ds. Poszukiwań Procesowych, Operacyjnych i Identyfikacji Osób. To właśnie policjanci wchodzący w skład tego zespołu zajmują się przede wszystkim „namierzaniem” osób ukrywających się przed Policją i Sądem. W tym celu współpracują także z policjantami innych krajów. Tylko w tym roku leszczyńscy policjanci zatrzymali ponad 300 osób poszukiwanych.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany