iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Dwie inwestycje z dotacją

Zdjęcie: powiat-leszczynski.pl

Powiat leszczyński otrzyma dotacje na dwie kolejne inwestycje: budowę drogi dla rowerów z Brenna w kierunku Włoszakowic oraz osuszenie i renowację części murów siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie.

W ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych powiat leszczyński złożył dwa wnioski o dofinansowanie inwestycji. - Pierwszy projekt to budowa drogi dla rowerów na odcinku od ul. Ogrodowej w Brennie w gminie Wijewo do początku zbudowanego w 2018 r. ciągu pieszo-rowerowego w Zaborówcu, a następnie na odcinku od zakończenia tego ciągu do zjazdu do leśniczówki Tłucznia (łącznie ok. 5 km). Szacowany koszt prac to 8,2 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 95 proc. kosztów, czyli do ok. 7,8 mln zł - informuje Starostwo Powiatowe w Lesznie.

- Drugi projekt, na który samorząd otrzyma dofinansowanie, to kolejny etap modernizacji zabytkowej siedziby SOSW w Rydzynie.  Planowane jest osuszenie oraz remont i renowacja elewacji obiektu.  Ze względu na wielkość budynku oraz zakres prac koniecznych do wykonania prace zostaną przeprowadzone w tych miejscach, gdzie stan techniczny murów jest najgorszy. Wartość inwestycji  oszacowana została na 2,2 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 85 proc. poniesionych kosztów, czyli do prawie 1,9 mln zł - podaje starostwo.

Źródło: powiat-leszczynski.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany