iLeszno.pl reklamy
Leszno

„Driftował” na ulicy Jana Pawła II (wideo)

Zdjęcie: KMP w Lesznie

11 grudnia po północy policjant Wydziału Prewencji leszczyńskiej komendy wracając ze znajomym ujął pirata drogowego, który „driftował” na ulicy Jana Pawła II.

Młody mężczyzna najpierw „kręcił bączki” na jednym z większych skrzyżowań w mieście, tam stracił panowanie nad kierowanym przez siebie osobowym BMW, wjechał na pas zieleni i w ogrodzenie. Następnie z dużą prędkością pędził ulicami miasta zarówno „pod prąd” jak i nie stosując się do innych znaków, stwarzając zagrożenie.

- Szaleńcza jazda zakończyła się na pl. Komeńskiego, gdzie kierowca zatrzymał się i wybiegł z auta. Policjant bez wahania wspólnie z kolegą dogonili uciekiniera i został on przekazany patrolowi ruchu drogowego. Mężczyzna został doprowadzony do komendy. Jak się okazało za kierownicą siedział 26-letni obywatel Gruzji, mieszkający w Lesznie. Mężczyzna początkowo odmówił badania na zawartość alkoholu oraz środków działających podobnie. Wówczas mundurowi pobrali mu krew do badań. Ostatecznie, już po powrocie ze szpitala mężczyzna poddał się badaniu, gdzie alkomat wskazał ponad promil alkoholu w organizmie - informuje Komenda Miejska Policji w Lesznie.

26-latek odpowie za popełnione przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowiedzialności nie uniknie także przed sądem za popełnione wykroczenia.

 

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany